Blackjack Çifti Üzerine Bahis

Her Blackjack oyunu, her oyuncuya iki kart yüzü yukarı bakacak şekilde dağıtıcıyı kullanmaya başlar. Bayiğin kendisi de iki kart alıyor, bunlardan sadece biri oyunun bitiminden önce saklanan başka bir kalıntısı yukarı dönük.

İlk birkaç kartın çalıştırılmasının ardından, oyuncuların genellikle üç seçeneği olacak. Oyuncular, “21 Blackjack” genel oyununun hedefi, 21’in üzerine geçmeden dağıtıcıya kıyasla 21’e daha yakın satın almak olduğunu göz önünde bulundurarak, belirli ellerini etkilemek için hangi seçeneğin belirlenmesi gerektiğini belirlemelidir. : Vur, onlara mevcut iki kart değerini artırmak için başka bir kart sağlayın. Ellerini kullanarak kutuyu veya Double Lower’i kullanın, bahsi ikiye katlayın, bir vuruş kabul edin ve ondan sonra durun.

Bununla birlikte, bazen Blackjack kuralları oyunculara dördüncü bir seçenek sunar. Bu yöntem, genel olarak bir oyuna başlayan veya aynı değerde iki karta sahip olan oyunculara açıktır. Bir çift olan oyuncular, iki ayrı el üretmek için ek Bölme seçeneğine veya çiftlerini ayırma seçeneğine sahiptir.

Bu dört seçenekten hangisinin seçileceğini bilmek, elinde tutan herhangi bir oyuncu için zor bir karar olabilir. Bununla birlikte, “Temel Blackjack” olarak bilinen bir Blackjack stratejisine dayalı oynarsanız, oyuncular hangi seçeneğin onlara en iyi kazanma ihtimalini sağladığını bilir. Blackjack oranlarına göre, işlem her özel el için en akıllı seçimi aramak için matematiksel bilgileri kullanıyor. Temel Strateji Blackjack ipuçları, hem oyuncunun iki kartına olan ihtiyacı hem de dağıtıcının yüz yukarı kartının değerini göz önüne alır.

Blackjack’te olmayanlardan daha sık olarak, bir çifti olan oyuncuların ayrılması önerilir. Ancak, bazen, Bölme mantıklı bir seçim olmaz. Örneğin, yüzlerce (veya yüz kartlı) gruba sahip bir kişi, Mutlu çifti Bölmekten 20’ye kadar olan en iyi Ayakta olacak. Bununla birlikte, her bir çift için, en iyi seçenek, bayinin kartının değerine göre değişir. Blackjack kumar oynama şansı, her senaryoda sürekli değişmektedir, böylece bir dağıtıcının ellerinin kendi kartlarına göre muhtemel sonuçlarını hesaba katabilirler. Oyuncular, oyunun amacının satıcıya göre daha fazla el elde etmek olacağını akılda tutmalıdır; bu nedenle, stratejinin, satıcının tuttuğu tutarı kullanarak daha yüksek bir toplam elde etme ihtimaline göre değişme eğilimi vardır.

Oyuncuların çoğu durumda bazılarını ayırmaları önerilir, ancak bunlar (“10” = on kart ve yüz kart):

  • 9-9: Satıcının 7, 10 veya belki a
  • 7-7: Eğer Bayi 8, 9, 10 ya da belki bir a’ya sahipse, Hit
  • 6-6: Satıcının yedi ila on veya belki bir a’ya sahip olması durumunda, Hit
  • 5-5: Eğer Bayi 2 – 9 ise, Çift Düşük Bayi 10 ya da belki a ise, Hit
  • 4-4: Eğer Bayi beş ile altı arasında bir kart varsa, Hit
  • 3-3 2-2: Eğer Bayinin bazıları 8’e ise, Hit

Blackjack oynamayı öğrenirken bu oranları öğrenmek bir oyuncunun kazanma olasılığını büyük ölçüde artırabilir.