SAHNE GAMBLING BAĞIMLILIĞI – VE GAMBLING TİCARİ?

Daha önce yıl, varlığımda çok fazla kumar reklamı görmedim. Kumar reklamları aslında yüzde on iki. Bu reklamların birçoğu mutlu insanlara göz alıcı bir kumarhanede kumar oynamasını gösteriyor. Bu çok yanıltıcıdır, çünkü kumarhanelerde kazanan kişiler istisnadır ve kesinlikle kuraldır.

Açıkçası bir online casino reklamı, kazandıkları paralarını kaybedenlere pek çok umutsuz, öfkeli, depresyonda görünmeyecek. İnsanlar sadece gerçekten bir kumarhanenin içindeyken, en sevdikleri slot makinesi oyununu oynarken veya blackjack masasında otururken görürler. Yapmanız gereken tek şey etrafa göz atmak, kaybedilen, üzgün, yıkık ve muhtemelen bir kumar bağımlılığı ile mücadele eden birçok insanı bulmak.

Bugünlerde kumarla ilgili mesele, gittiğiniz her yerde, bu etkinlik için çok fazla terfi olduğu gerçeğidir. Kumar sorunu olanlara yönelik yardım için reklam oranı, etkinlikten tanıtım için yapılan reklamlara orantısızdır.

Her şehirde görünen ve sürekli olarak televizyonunuzda pazarlanan bir çevrimiçi kumarhane fark ederseniz, bu çok üzücü bir durumdur.

Toplumun, dünyadaki kanser gibi yavaş yavaş büyüyen kumar devriminin sonuçlarını gerçekleştirdiğine inanıyorum.

Eğer kumar bu tür bir bağımlılık yapmaz, maliyetli, yıkıcı hobi olmasaydı, bu promosyonda harika bir sorun yaşamadım.

Televizyonun yanı sıra tüm pazarın arka bahçemize çok yaklaştığını düşünüyorum. Bu hem bağımlı hem de bağımlı olmayanlar için iyi olamaz.